ÖS
Soru Sahibi
27 Mayıs 2011 23:52

merhabalar hocam, cevabınız için şimdiden teşekkürler. annem gated spect

merhabalar hocam, cevabınız için şimdiden teşekkürler. annem gated spect tı-201 myokard perfüzyon sintigrafisine girdi. yorum: apikal-orta kesim anteroseptal duvarda ve septumda iskemi düşündüren miyokard perfüzyon sintigrafisi bulguları mevcuttur. diyor. bu yorum ne demektir? saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun, bu bulgu bize annenizin koroner damarlarda bir sorun olma ihtimalini düşündürür, %15 test yanılabilir ancak eğer bir tıbbi açıdan bir sakınca yoksa koroner anjiografi yapılması önerilir.

31 Mayıs 2011 09:11