KL
Soru Sahibi
5 Mart 2017 04:08

Renal pelvikaliektazi

Gunayın hocam benim bebeğim 1 aylıkken gittiğimiz radyolog sol pelvis ap çapına 3.5mm demişti 2 aylik olduk şimdi başka bir radyologa gittik oda pelvis ap 7 mm olarak ölçtü ve 3.5 mm nin bir genişlik olmadığını söyledi hocam peki hocam şu an normal miyiz yoksa acaba arttı mi kafam çok karıştı yardimci olur musunuz birde kaliektazi minimaldir ne demek önemli bişey mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Böbrekteki şişlik çok yüksek değilmiş. 5mm 'ye kadar normal kabul edilir. Takip edilmesi uygundur. Takibinde yüksek ihtimalle normale dönmüş olacaktır. Saygılarımla

5 Mart 2017 08:51