AA
Soru Sahibi
1 Haziran 2020 08:05

Rektum Polip

Hocam merhabalar. 4 sene önce dışkılama düzeni bozukluğu için yapılan kolonoskopi ve endoskopimde rektum bölgesinde 1tane 2mm hafif displazili adenomatöz tip polip alınmıştı.Lamina propriasında lenfoplazmositer hücreler vardı. Ayrıca rektum ilk 10 cm, terminal ileum ve duodenumda hafif enflamatuar infiltrasyon vardı ve hiperemik ödemli idi. Önce antibiyotik durum düzelmeyince ardından da salofalk enterik tablet başlanmıştı.Şu sıralar hafif mukus ve makat ağrım var. Polip takibi için ne sürede tekrar kolonoskopisi yaptırmalıyım. Üzeriden 4 sene geçti geç mi kaldım acaba? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zülfikar Polat
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

DÜŞÜK DERECELİ ADENOMATÖZ POLİPLER İÇİN TAKİP SÜRESİ 3 YILDIR. Çok geç sayılmaz, ancak bir an önce yaptırmanız da iyi olacaktır.

1 Haziran 2020 08:36