AS
Soru Sahibi
12 Aralık 2022 17:23

pulmoner ana arter

Merhabalar hocam, nefes borusu kitle ameliyatı geçiren annem 7 ay sonra kontrol bt sinde asendan aort çapı 42mm görülmesinin ardından beloc ve co diovan tedavisi başlamıştı 3 ay sonraki kontrol bt sinde öncekilerde olmayan ana pulmoner arter çapı 34mm olarak raporlanmış tehlike arz eden bir durum mudur annemde her hangi bir şikayet yok yorgunluk halsizlik gibi. bilgi ve yol gösterebilirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Yunus Keser Yılmaz
Kalp Damar Cerrahisi , Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba geçmiş olsun, belirttiğiniz damar çapı normal sınırlara yakın olup sınırları çok üst uç noktalarda değildir. Ancak yinede Bir Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı tarafından değerlendirilmesinde fayda olacaktır. İyi ve sağlıklı günler dilerim

13 Aralık 2022 17:16