DU
Soru Sahibi
4 Nisan 2019 17:32

Protez temizliği

Değerli Hocam , Protezlerime profesyonel temizlik yapılması gerekiyor ,sizde yaptırmam mümkünmü? Başarılı Çalışmalar dilerim U.Dönmez

1 cevap
Cevaplar (1)

Eğer hareketli protez kullanıyorsanız düzenli olarak her yemekten sonra çıkarılıp diş macunu kullanmadan diş fırçası ile temizlemek gerekir.Ayrıca haftada bir protez temizliği için özel olarak üretilen temizleme tabletleri kullanılmalı Bu tabletler kullanımı şu şekilde oluyor ;protez su dolu bir kaba konulur içine protez temizleyici tablet atılır tablet suda kabarcıklar oluşturur kabarcık oluşumu bitince protez kaptan çıkarılır ve akan su altında durulanır .Eğer protezinizde çıkmayan lekeler ve ya diş taşı benzeri sert kalsifiye oluşumlar varsa o zaman profesyonel cila işlemleri gerekir .Fakat hareketli protezlerin yapısı genel olarak akrilikten oluştuğu için belli zaman aralıklarında değişmesi gerekir hem ağzınıza daha iyi uyumu açısından hem de protezin yapısındaki akriliğin zamanla bozulması yüzünden eğer bize veya herhangi bir diş hekimine başvurursanız ne yapılması gerektiği hakkında yeterli bilgi edinirsiniz

5 Nisan 2019 00:26

Sabit protez kullanıyorsanız (kron köprü protezi gibi )diş taşı temizliği ve ağız içi cila işlemleri yapılabilir Saygılarımla

5 Nisan 2019 00:34