KE
Soru Sahibi
15 Ekim 2015 21:21

protein kaçağı

Hocam Merhaba 3 yıldır şeker tedavisi görüyorum ilaçları düzensiz kullandığım için şeker böbreklere vurmuş protein kaçağı var doktor diyet yapmama söyledi bu konu ile ilgili neler soylersisniz

2 cevap
Cevaplar (2)

Evren bey öncelikle size verilen medikal tedaviyi eksiksiz uygulayın. Diyetinizin protein içeriğini düşürün. Bu gibi durumlarda gram üzerinden hesap yapmak gerektiğinden hastayı birebir görmede fayda vardır. Bir uzmandan yardım alın. Çünkü kilonuz başına 0,8 gr proteinli bir diyetin ayarlanması gerekiyor. Bir de böbreğe binen yükü ve basıncı azaltmak için tuz alımını kısıtlamanızda fayda var. NOT:Protein kaynakları; et, süt, yumurta, yoğurt, peynir, balık, tavuk vb....

16 Ekim 2015 13:57
KE
Soru Sahibi

Öncelikle hocam çok teşekkür ederim. "Bu gibi durumlarda gram üzerinden hesap yapmak gerektiğinden hastayı birebir görmede fayda vardır. Bir uzmandan yardım alın." ifadesine yer verdiniz. Yanılmıyorsam Gebze Konak Hastanesindesiniz. Eğer uzmana görünmem gerekiyorsa sizde randevu alıp tedavi için gelebirmiyim.

16 Ekim 2015 14:21

Gebze'ye yakınsanız tabi ki gelebilirsiniz, ama değilseniz en yakınınızdaki bir uzmana görünün. Sağlık ihmale gelmez.

16 Ekim 2015 14:32