28 Ocak 2013 14:30

prostat

HOCAM SAYGILAR 53 YASINDAYIM PROSTAT BUYUKLUGU 32 CCPSA 0,70 DOKTOR PROSTOGOOD HAP 2*1VERDI BU TUR ILACLAR XATRAL BENZERI ILACLAR TESTERON SEVIYESİNI INDIRIRMI BUNA KARSI NASIL TEDBIR ALINABILIR ISEME SORUNUM YOK GECEN YIL ALDIGIMDA BACAK KILLARIM AZALMISTI KESMISTIM LUTFEN TECRUBENIZLE NELER ONERISINIZ DEVAMLI ALMAK SAKINCALIMI hocam flomaxı buna tercıh edermısınız coban cokerten bıtkısının prostata ıyı geldıgı soylenıyor bu bıtkının yan etkısı varmı

1 cevap
Cevaplar (1)

Sizin işeme zorluğunuz yoksa ilaç almanıza gerek yok. Prostatın büyümesi herkeste şikayet yapacak diye bir kural yok. Şikayetiniz varsa (gece 1 den fazla uyanma, işeme sırasında ince işeme, bekleme, kesik kesik işeme, bşaltamama hissi) size yakın bir Ürolog ile temasa geçip hem PSA tetkiki ve hemde muayene ile size uygun ilaç lar başlanabilir. Prostagood ve benzeri bitkisel ilaçların etkisi kanıtlanmamış ev sınırlı olup ancak belirli hastalarda fayda sağlar. Sizin gibi genç grupta Flomax meni gelişini azalttığı için benim ilk terciğim değildir. Rahatlatıyor ise Xatral Xl 10 mg 1*1 size daha uygun olabilir. Bu tip ilaçların testoteron düşürme etkisi yoktur. En iyi yol sizin bir Ürolog tarafınızdan yüz yüze görüşmenizdir. Saygılarımla, Doç. Dr. erem Kaan Başok

1 Şubat 2013 10:52