sm
Soru Sahibi
1 Şubat 2013 21:35

bilgi

mrb hocam, 20 yaşındayım skortal renkli doppler usg sonucumda; sağ panpiniform pleksus venleri en geniş yerinde 2.1mm dir.solda ise 3.4mm ölçülmüştür.erek ve supin pozisyonunda valsalva manevrası ile solda reflü saptanmıştır.üriner sistem usg sonuncunda ise;mesane optimal dolulukta değildir.izlenebildiği kadarıyla;prostat volümü 22.7cc ölçülmüştür. sonuçlarını aldım doktorum tam olarak açıklamadı durumu sadece sperm tahlili yapın ameliyat yapabiliriz dedi o kadar siz bilgilendirirseniz çok memnun olurum,tşkr ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)

sizin şikayetleriniz nedir belirtmemişsiniz ama spermiogram sonrası değerlerde problem varsa sol varikosel açısından fizik muayene ile kontrol etmek şartı ile operasyon açısından değerlendirmek gereklidir.

12 Mart 2013 15:22