CM
Soru Sahibi
28 Mayıs 2017 00:15

polsitemia

Hocam içinde bulunduğum bir tanı çıkmazı var bu konuda sizin görüşlerinizi almak istedim yıllardır devam eden kan yüksekliğim var kabaca hgb değer 17 ile 18 ara hct ise 49 ile 53 arasında gidiyordu dalakta büyümem yok sigara içmiyorum ek olarak kalp akciğer hastalığım yok jak 2 v617f negatif jak2 exon 12 de negatif epo normal 7,*** *** ** ref)ancak son yaptırdığım kan sayımında değerler çok yüksek çıktı hct 57 hgb 18 birde ilk defa rbc 6.37 çıktı bu durum gerçekten kötü sizce ben pv miyim nası ilerlemeliyim buradan açıklaması uzun sürebilir ama görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum.en son yaptığım kan sayımında hgb 17.6 hct ise 49.5 çıktı ultarasonda dalak normal bu sürede sadec bir kere kan verdim oda 2 yıl önce geçen yaptırdığım hemogramda hgb 18.7 hct 49.6 çıktı ama bu durum beni ruhsal olarak sıkıntılı hale getiriyor ben birde sizin görüşünüzü almak istedim acaba pv olabilir miyim sigara vs. içmiyor bu noktada sizin öneriniz ne olacaktır şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Evren Özdemir
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tetkik sonuçlarınızla birlikte bir hematoloji uzman hekimi tarafından görülmenizde fayda vardır. Geçmiş olsun.

31 Mayıs 2017 15:46