HE
Soru Sahibi
17 Şubat 2020 17:23

Polikistik over

19 yaş.Hocam merhaba. 6 ay önce pcos tanısı kondu. Diane 35 kullandım. 3 ay sonra başka doktora kontrole gittim. Pcos yok ama ilaç işe yaramkş olabilir devam et dedi. 3 ay sonra başka bir doktor da pcos yok boşuna ilaç kullanma dedi. Pcos geçen bir şey mi? Biri kullan diyor ultrasonda bakıp biri kullanma. 6 ayda ilaçla düzelmiş olabilir mi? Kan değerlerim normal çıkıyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Fadime Demircan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tanı neye göre kondu? Pcos denmesi için adetlerde gecikme, adet görememe ve kıllanma şikayetleri olmalı. Ultrasondaki görüntüye göre pcos tanısı konmaz. Adetler düzenliyse herhangi bir şikayet yok ve hormon değerleriniz normalse ilaç kullanmanıza gerek yok.

19 Şubat 2020 14:51