sb
Soru Sahibi
22 Mayıs 2019 14:47

polikistik over

Merhabalar Hocam, Yaklaşık 10 aydır çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz eşimle, adetlerim düzensiz polikistik over sendromu var iki taraflı en son muayenemde her iki over de normalden büyük sağ over 40 * 21 mm sol over 36*18 mm dir. bilateral 4-5 mm çapında multıple periferik yerleşimli anekoik kistler mevcut denmiş. normalden büyük olması ne ifade ediyor? bir de serviks uzunluk 33 cm diyor ne anlama geldiğini bilmediğim için endişeliyim bilgi verir misiniz. Bir de doktorum sonuçlardan sonra hormon testi istedi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

pkos'lu hastalarda zaten böyle normalden büyük olur. eğer pkos varsa yumurtlama tembelliği olabilir. bununla ilgili tedavi almanız gerekebilir.

22 Mayıs 2019 17:55