15 Eylül 2019 19:24

PKO olabilir miyim?

Merhaba hocam.Hormon degerlerimi yorumlar misiniz lutfen.Fsh 5.20 Lh 6.90 amh 1.98.Troid ve prolaktin normal degerlerim.Adet dongum 29 gun.Killanma vs. yok.Bir doktor PKO sun dedi.Diger doktorlar hayir diyor.Bir doktor da yumurtaliklarda pko gorunumu var dedi.10 kilo fazlam var.2 yildir bebek istiyoruz.2 kimyasal gebeligim oldu,kan pihtilasmasi cikti.Acaba duzenli regl goruyorken pko olabilir miyim.Rahim filmim de temiz cikti.Acaba degerlerim normal mi.Tedavi gerekli mi.Cok tesekkur ediyorum simdiden.inferlite Tedaviye baslamam gerekiyor mu,esimin tahlilleri de normal.Tup bebege gerek kalmadan bebek sahibi olabilir miyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

şule hanım, infertiliteyle ilgilenen bir uzmana muayene olun, anladığım kadarıyla sadece ultrasonda pco var ama semptomları yok. eksik testlerinizin tamamlanıp, ona göre tedavi almanız gerekiyor.

18 Eylül 2019 12:35