EG
Soru Sahibi
30 Ekim 2018 21:56

Pko olabilir mi?

Iyi akşamlar doktor bey fsh lh hormon degerlerim ve diğer hormonlarım iyi adetimde her ay olur ama bir doktor hafif pko görünümü var dedi başka gün gittiğim bir doktorda yok dedi kafam karıştı pko görünümü olan da hormonlar ve adet duzenli olur mu bide düzenli adet olanin yumurtlamasida düzenli olur mu

4 cevap
Cevaplar (4)
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

bazen ultrasonda yumurtalıklar öyle görünür, bazen tamamen normal görünür. eğer sizin herhangi bir sorununuz yoksa bunun bir önemi yok.

31 Ekim 2018 10:31
EG
Soru Sahibi

Doktor hanım adetimin 23.günü progesteron tahlili yaptırdım 8.88 cıktı sizce bu sonuç iyi mi yumurtlama olmuş mu gösteriyor ve insülin seviyem çok az yüksek çıktığı için matofin 500 mg kullanmaya başladım yeni prolaktin hormonu içinde dostinex kullanıyorum bu matofin ilaç prolaktin hormonumu yükseltme etkisi olur mu

2 Kasım 2018 00:08
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

progesteron sonucu iyi çıkmış. yumurtlama olmuş demek bu. diğer ilaçları kullanmanızda doktorunuz uygun gördüyse bir sakınca yok. ancak öncelikle kilo sorununuz varsa kilo vermeniz lazım.

2 Kasım 2018 11:03
EG
Soru Sahibi

Doktor hanım 15 haftalik hamileyim ara ara sanki iğne batar gibi sancı girip çıkıo her zaman olmuyo ama endişeleniyorum sizce neden kaynaklanıyor

24 Şubat 2019 00:45
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

bununla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmeniz lazım. kadın-doğuma muayene olun.

25 Şubat 2019 11:52
EG
Soru Sahibi

Doktor hanim 26 haftalık hamileyim erkek bebeğe 26 . Haftada bebegimin beyninde 12 mm sıvı birikimi cıktı normali 10 mm mis 2 mm fazla cıktı 21 haftalikken yoktu çok mu tehlikeli bi durum gebelik ilerledikce geçebilir mi böyle durumla karşılaştınız mi çok moralim bozuk lütfen bi akıl verin kac mm geçerse yuksek risk artar

13 Mayıs 2019 15:00
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

bir perinatoloji (riskli gebelikler) uzmanına görünün. o size detaylı bilgi verecektir.

16 Mayıs 2019 11:06