KE
Soru Sahibi
17 Kasım 2021 14:28

pineal kist

Merhaba 26 yaşındaki ablam baş ağrısı ve başını sabit tutamama şikayeti ile çekilen mr sonucunda pineal gland düzeyinde 11x8.5 mm boyutlara ulaşan hafif kalın cidarlı pineal kist ile uyumlu t2a da hiperintens, t1a ve flair seansta hipointens sinyal özelliğinde nodüler lezyon izlenmiştir bunun yanı sıra beyin tansiyonu da düşüklük görünmekte sizden bilgi vermenizi rica ederim nasıl bir yol izlemeliyiz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ebru Parlayan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Pineal kist çevre dokulara bası yapmaz ise MR takibi yapulir. Diğer sorun için nöroloji hekiminiz sizi yonlendirecektir.

7 Aralık 2021 22:39