AD
Soru Sahibi
15 Mayıs 2020 01:37

Periton diyaliz

Merhaba hocam eşim kalp hastasi dilate kmp.butum odem sokuculere alerjisi oldugu icin periton katateri takmak zorunda kaldilar hocam 4 ay once takildi katater fakat takildiktan sonra esimde hemoroid sikintisi basladi hic bukadar sikinti olmuyordu hocam biz sari kapak kullaniyoruz sadece yikama yapiyoruz 2litre verip karina sonra bosaltiyoruz bunu yapmamizmi hemoroidimizi tetikledi anlayamadik hocam periton katateri yaparmi hemoroid saygilar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Savaş Sipahi
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Periton Diyalizi işlemi doğası gereği karın içi basıncı arttırır. Bu da hemoroide yol açabilir.

26 Haziran 2020 09:10