26 Eylül 2020 01:04

perinede ağrılı şişlik

hocam perinede acılı şişliğim var.haziranda çıktı ilk plarak, doktora gittim 2 tane antibiyotik verdi düzeldi.sonra 1 ay sonra tekrar etti bu sefer doktorum orayı patlattı ve içinden kan geldiğini hematom olduğunu söyledi.ve 2 ay sonra yani şimdi yine tekrar etti , ne yapmalıyım.koronadan dolayı hastaneye tekrar gitmeye korkuyorum, kara merhem olarak bilinen ihtiyol pomad sürüp patlatsam olur mu. Birde insülin direnci için metformin kullanıyorum,bu ilaç da yan etki olarak pıhtılaşmayı azaltıyormuş, metformin başlayınca oldu bu hematom.ayrıca elimdeki kesi yarası da zor pıhtılaştı.acaba ilaca bağlı bir kanama mı var perinede tekrarlayan.biraz kiloluyum ve oturunca artıyor şişlik.metformini bırakmak istemiyorum acaba k vitamini alsam düzelir mi?ne yapmalıyım?soru biraz uzun oldu kusura bakmayın.

1 cevap
Cevaplar (1)

MR ile değerlendirilir ve gerekirse ameliyat olmanız gerekir

27 Eylül 2020 11:39