EE
Soru Sahibi
30 Temmuz 2018 09:07

Penis Boyu

Hocam merhabalar, 17 yaşındayım 1.85 boyunda 90 kilograma sahibim penis boyumun küçüklüğünden şikayetim var bilmiyorum psikolojik midir bilinmez ama penisim erekteyken en fazla 14 cm'i buluyor ve ben bu boy ile kız arkadaşımı tatmin edeceğimi sanmıyorum ve küçük bulmasından korkuyorum bu durum için yapabileceğim bişey var mıdır?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Orkan Ergün
Çocuk Cerrahisi

Merhabalar, Ereksiyonda penis boyu çok değişken bir yelpazeye sahiptir. Ancak, vermiş olduğunuz yaş, boy ve kilo özelliklerinize bakıldığında penis boyunuz normal sınırlarda yer almaktadır. Penis boyunu kıyaslarken bazı sitelerde ya da görsellerde karşılaşmış olduğunuz örnekleri temel almamanız gerekir. Erişkin bir erkek için gerilmiş penis boyunun 10 cm den uzun olması sağlıklı bir ilişki için yeterlidir. Penisinizin boyu konusunda bir endişe taşımanız yersizdir. Önemli olan penisin aşırı iri olması ya da boyutlarından ziyade, sağlıklı bir ereksiyon ile ilişkiyi normal süreler içerisinde tamamlamaktır. Sağlıklı bir ilişkinin de penis boyu ile bir bağlantısı yoktur. Ancak, penis boyuna kafanızı takmak sureti ile farklı psikolojik endişelere sürüklenmek, sağlıklı bir ilişkiye engel olabilir. Özellikle bu yaşlarda penis boyuna ilişkin bazı endişelerin yaşandığına sık olarak şahit oluyoruz. Ancak, bunun bir anlamının olmadığını, önemli olan sağlıklı bir ereksiyon ile sağlıklı bir ilişkiyi sürdürebilmek olduğunu kavramak gerekir. Bu yüzden de bu endişelerinizin yersiz olduğunu ve penis boyunuzun yaş ve boyunuza göre normal sınırlar dahilinde olduğunu belirtmekte yarar görüyorum. Farklı endişelere kapılmanız yersizdir.

30 Temmuz 2018 09:31
EE
Soru Sahibi

Teşekkür ederim iyi günler.

1 Ağustos 2018 11:48
Prof. Dr. Orkan Ergün
Çocuk Cerrahisi

İyi günler, selamlar

3 Ağustos 2018 09:52