ÇM
Soru Sahibi
17 Şubat 2021 16:57

Penis ağrısı

Hocam merhaba.Hocam penisime bir krem sürdükten sonra şiddetli bir yanma oldu.Hemen yıkadım fakat o günden beri penisimde hergün yanma tarzında ağrılar oluyor.Kremin içerisinde biberiye bitkisi varmış sanırım yakan o oldu.3 tane üroloğa gittim teşhis koyamadılar.En son başka bir üroloğa gittim bu Krem penisnde alerjik reaksiyon yapmış.Alerjen madde vücudunda uzaklaşmazsa hep devam eder dedi fakat penisimde kaşıntı kızarıklık vs yok ve bu olay 5 aydır devam ediyor Bu alerjeni vücuttan nasıl uzaklaştırabiliriz.Siproheptadin etken maddeli şurup kullandım ağrıyı azalttı ama tam geçmedi ne önerirsiniz hocam

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba Mehmet Beyi Rosemary olarak geçen biberiye bazı ekzemalara sebep olabilir. Bu durum allerjik ya da iritatitf etki ile oluşur; kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı sık beklenen bulgu iken görünürde bir bulgu olmadan yanma da nadiren görülür. Ancak sonuçta allerjen ya da iritandan uzaklaşınca iyileşme bekleriz. Siz artık bu kremi kullanmadığınızı ifade etmşsiniz. Bu durumda şikayetlerinizin devam etmesini beklemeyiz. O bölgeye nötr bariyer oluşturma özelliği olan kremler kullanıp şikayetlerinizi tetikleyebilecek her tür teması (sabun, krem, jel, kondom vs) engelleyip pamuklu çamaşırlar giymenizi öneririm. Eğer rahatlama olmazsa muayane ile değerlendirmek belki bazı tetkikler yapmak gerekebilir. Geçmiş olsun.

20 Şubat 2021 09:51
Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar
Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar Dermatoloji

Yazar toplam 103 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
telogen effluvium Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar
Zoretanin kullanıyorum Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar
Tırnak rengi değişikliği Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar
cilt sorusu Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar
Buruda kılcal damarlar ve kırmızılık Doç. Dr. Seval Doğruk Kaçar
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube