AA
Soru Sahibi
4 Eylül 2020 19:22

Penil fraktür şüphesi

Merhaba hocam, Bundan tam 20 gün önce ilişki sırasında partnerim üzerimdeyken penisim kökünden 90 derece aşağıya doğru eğildi. Ereksiyon kaybı yaşadım. Sonrasında tekrar ereksiyon oldu ve ilişkiye devam ettim. İlerleyen saatlerde hafif şiddette ağrı ve şişlik oluştu. Morarma, kanama, idrar problemi oluşmadı. Hasar olduğunu şüphelendiğim yönün tam tersi yönünde çok hafif bir eğrilik oldu. Olaydan 2.5 gün sonra doktora çıktım. Fiziki muayene yaptı ve kırık olmadığını söyledi. Yüzeysel doku usg yaptırdı. Onun sonucu da temiz çıktı. Aynı gün farklı bir doktora çıktım. Fiziki muayenede bir şey olmadığını belki küçük bir travma olabileceğini söyledi. Papaverinli Penile Doppler usg yaptırıldı. Sonuç: PENİL CİLT, CİLT ALTI FAYSAL PLANLAR TABİDİR. HER İKİ KORPUS KAVERNOZUM VE KORPUZ SPONGİOZUM NORMAL GÖRÜNÜMDEDİR. FİBRÖZ VEYA KALSİFİYE PLAK SAPTANMAMIŞTIR. GRADE 4 EREKSİYON GÖZLENMİŞTİR. Bunun üzerine 2-3 gün perhiz önerildi. Şu an ereksiyon kaybı yaşamıyorum. Sabah ereksiyonum devam ediyor. Fakat penis erekte olmadığı halde sanki eskiye oranla daha eğik duruyor. Sağ tarafta, kırık olduğunu şüphelendiğim yerde ereksiyon sırasında ağrı ve elime gelen plaksı bir yapı var çizgi gibi uzanıyor ve ereksiyon sırasında penisim eskiye oranla daha esnek. Kökünde daha hareketli. Sizce fraktür olsa 20 gün içinde 4 farklı üroloğa çıktım. Tespit edilememe şansı olur muydu? Bana ne önerirsiniz. Yaşım 26. Çok teşekkür ederim şimdiden.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

SUSPANSUVAR LİGAMANI YIRTMIŞ OLABİLİRSİNİZ OYNAKLIK VE AÇILANMA ONA BAĞLIDIR YAPIŞTIĞI YERDE YÜZEYEL YIRTILMA OLUR BU SÜREÇTE SERTLİK OLUŞMASI NORMAL OLMAMASI İÇİN ANTİİNFLAMATUVAR İLAÇ VEYA AROMATERAPİ YAPILABİLİR PENİLK DOPPLE R SONRASI DERTLİK NE KADAR SÜRE DEVAM ETTİ?

5 Eylül 2020 11:18
AA
Soru Sahibi

İlginiz ve hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Şu an herhangi bir sertlik yok, fakat sağ korpus kavernozumun kök kısmında hafif ağrı var ve elime gelen hafif plaksı şekil bozukluğu mevcut. (Ancak 2 yüzeysel usg'de, 1 penile droppler'da saptanamadı) Suspansuvar ligmanda sorun varsa bunun onarımını yapma şansımız var mı hocam veya perhiz ile kendiliğinden geçer mi? antiinflamatuvar ilaç kullanıyorum.

5 Eylül 2020 14:54

Taze olay usg de ödem olarak gözükür sertleşir kronikleşince plak tespit edilir belki ligaman kendi iyileşebilir iyileşmez ise dikilir

8 Eylül 2020 00:05
Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız Üroloji

Yazar toplam 1896 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Hocam cok acil Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Yapılan tedavi yeterli mi ? Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
SPERM ANALİZİ ÖZETİ Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
sağ testisin altında testisten ayrı kitle Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
sağ testisin altında testisten ayrı kitle Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube