TM
Soru Sahibi
1 Eylül 2022 20:30

Pembe akıntı

Korumasız ilişkiye girdik, bundan bir saat sonra ve sonrasında ishal sebebiyle etkinliğini kaybetmiş olabileceğinden endişendiğimizden ilişkinin üzerinden 24 saat geçmeden yine bir ertesi gün hapı aldık(ilişkiye de adet bitiminden 2 gün sonra kadar, takvimde risk oranı düşük olan günde girmiştik) fakat bundan 7 gün sonra bugün pembe bir akıntı oldu. Bu kadar önleme rağmen gebelik olabilir mi? Ya da başka bir sebebi var mıdır bu pembe akıntının? Ve eğer gebelikse de hastane harici bir gebelik düşürme yöntemi var mıdır? En kısa sürede yanıtlayabilirseniz çok sevinirim doktor bey, şimdiden teşekkürler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Gebelik ihtimali az da olsa vardır Hastane şartları dışında ve kayıtsız gebelik sonlandırması yapmıyorum

1 Eylül 2022 21:30
TM
Soru Sahibi

Peki doktor bey bu pembe akıntının başka bir sebebi var mıdır? Akşamın bu saatinde zaman ayırdığınız için de teşekkürler

1 Eylül 2022 21:39
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Onlarca sebep sayabilirim. Muayene olmanız gerekli

1 Eylül 2022 23:12
TM
Soru Sahibi

Peki murat bey, ishalin etkisini giderebileceğinden dolayı sonraki gün bir daha ertesi gün hapı almamız, hapın etkinliğinde bir azaltma yaratabilir mi? Ve bu akıntı/lekelenmeler ertesi gün hapının bir yan etkisi olabilir mi?

2 Eylül 2022 22:30
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Randevu aldığınızda daha detaylı danışmanlık ve bilgilendirme alabilirsiniz

2 Eylül 2022 23:56