6 Mart 2019 23:05

Ped sonucu

Güncel tetkikde mide lojunda anastamoz hattında nüks tm ile uyumlu olabilecek bulgu saptanmamıştır... mide opere görünümündedir güncel tetkikde abdomen ve pelviste tanımlanan yaygın serbest sıvı ve sağ hemitoraksta tanımlanan efüzyon non-metobolik olarak izlenmiştir...omentum genelinde düşük düzeyde artmış glikolitik aktivite tutulumu izlenmiş olup tedavi sonrası kontrolü önerilir ... kas iskelet sisteminde pelviste sympis pubis sağ kesimde 10*11 mm ve sol iliak kemik posterior kesimde 8*8 mm boyutunda sklerotik alanlar izlenmiş olup patolojik fdg tutulumu saptanamamıştır ... 74 yaşında annem için ped raporunu yorumlarmısınız?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, yazınızda hastanız hakkında hiçbir bilgi vermeden direkt PETCT'de ne olduğunu sormuşsunuz, PETCT gibi ciddi özen gerektiren tetkiklerin hastayı görmeden, aldığı tedavileri ve kliniğini bilmeden yorumlamak mümkün değildir ve yapılırsa da yanlış yorumlara neden olma ihtimali yüksektir. Bu yüzden en sağlıklısı PETCT'nin yorumunu hastanızı gören ve tedavi eden hekime bırakmak olacaktır. Geçmiş olsun.

8 Mart 2019 13:54