ti
Soru Sahibi
21 Haziran 2018 14:24

pcosss ve kıllanma

merhaba 18 yasında pcos hastasıyım ergenliğimden beri sadece bır kere 2 3 ay adet gormedim onun dısında hep gecikti ama oldum. suan nerdeyse duzene girdi 0-5 gun arası gecikme oluyor max . suana kadar hiçbir ilac kullanmadım fakat kıllanmam cok fazla . onceden sadece gogus aramda varken simdi gogsume yayılmıs ve sıyah tuy şeklinde ve sivilcelerimde artmıs durumda . 2 farklı doktora gittim biri yasmin biri diane 35 verdi . dhso4 700 civarı cıkmıstı 165 boy 75 kiloyum hangi doğum kontrol hapını kullanmalıyım ? diyete basladım kılo vermemı engellermi ? . tesekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İsmail Fahri Öçer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İclal Hanım, Reglinizin 3. günü total testosteron, dehidroepiandrosteron sülfat, 17 alfa hidroksiprogesteron, steroid hormon bağlayan globülin ve prolaktin düzeylerinize baktırınız. Tedaviniz bu tetkiklerin sonucuna göre düzenlenmelidir. En iyi dileklerimle, Dr. Fahri ÖÇER

6 Temmuz 2018 17:41