AA
Soru Sahibi
23 Nisan 2021 21:47

Pcos ve Beslenme

Ayşenur Hanım merhabalar, aslına bakarsınız benim ciddi bir kilo problemim olmamakla birlikte 1,5 sene önce pcos tanısı konmuş biriyim. Esasında bundan 2 ay öncesine kadar da 50 kiloya düşmüştüm. Ama bahsettigim pcos sürecinin sonlarında ilaç değişikligi, tahliller vs. derken psikolojik olarak kötüyüm ve bu durum ben de yeme bozukluğuna yol açıyor sanirim. Son zamanlarda ac olmadigim halde birşeyler yiyorum ve yedikten sonra kendimi kötü hissediyorum. Pcoslu biri olarak beslenmeme ayrıca dikkat etmem gerektiğinin de bilincindeyim ve ayni zamanda spor da yapıyorum. ama dedigim gibi son zamanlarda kendime engel olamiyorum. Sizce ne yapmaliyim? Bu arada 4 kilo kadar aldim bu süreçte.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ayşe Hanım, duygusal açlık olduğunu kendinizin fark etmesi çok güzel. Ben psikolojik destek almanızı tavsiye ederim. Bulunduğunuz şehirdeki psikologlardan veya direk yeme bozukluğu ile ilgilenen online şekilde terapi alabileceginiz madalyon klinikten seans alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim

3 Mayıs 2021 10:05