kt
Soru Sahibi
14 Şubat 2020 00:10

patoloji sonucum

hocam patoloji sonucum çıktı 21 ay önceki endoskopide antrumda intestinal metaplazi çıkmıştı miktop yoktu şimdi yeniden endoskopi yaptırdım bu seferde şunlar yazıyor( ANTRUM: aktivasyon(-),kronik inflamasyon(++) intestinal metaplazi (-),atrofi (-), lenfoid agregat(+),helikobakter plori(++) KORPUS aktivasyon(-),kronik inflamasyon(+),intestinal metaplazi(-), atrofi(-), lenfoid agregat(-) helikobakter plori(+) Hocam geçen sefer metaplazi olup şimdi olmamasını sordum gastroloji hocama olabilir yenilemiş kendini geri dönmüş dedi olabiliyor mu böyle?birde helikobakter için 2 hafta antibiyotik tedavisi verdi raneks ve alfoxil birde flagyl 1 ayın sonunda gaytada HP bakılacak dedi,ben 2 yıldır metaplazi için stres yapıyordum şimdi o geçti mi yani?

2 cevap
Cevaplar (2)

Şu an herşey iyi gözüküyor.Hekiminin tedavisini uygula ve kontrollerini ihmal etme.Geçmiş olsun.

14 Şubat 2020 10:14
kt
Soru Sahibi

Hocam 3 yıl önce mide şikayetlerim varken yaptrıdığım endoskopide intestinal metaplazi çıkmıştı orta derecede antrumda.Sonra 2 yıl geçtikten sonra yaptırdığım endoskopide intestinal metaplazi (-) yazıyordu.Ayrıca sağlıklı diyet yaparak 90 kilodan 77 kiloya düştüm ve düzenli propolis kullandım doktorum intestinal metaplazi gerilemiş düzelmiş dedi ama bazı hocalar bunun düzelecek bir şey olmadığını da söylüyor kafam iyice karıştı şükür 2 yıldır hiç mide şikayeti yaşamadım ama tekrar endoskopi yaptırmam gerekli mi sizce?Bu arada tıp bayramınız kutlu olsun.

14 Mart 2022 10:22

Yeniden yaptırmanda fayda bar mutlaka Gastroenteroloji uzmanına yaptır

14 Mart 2022 22:14