ŞS
Soru Sahibi
1 Temmuz 2011 17:47

öncelikle kolay gelsin benim ilk gebeliğimin 10. haftasında bebeğimin kalbi

öncelikle kolay gelsin benim ilk gebeliğimin 10. haftasında bebeğimin kalbi durdu ve kürtajla aldlar 2.defa gebe kalmadan 1 ay öncesinden doktor tavsiyesiyle günde 2 adet coraspirin kullanıyordum ama malesef 2. gebeliğimde 5.haftada düşükle sonlandı şimdi pıhtılaşma testi yaptırdık ne anlama geldiğini söylerseniz çok sevinirim sonuçda; FAKTOR V LEIDEN PCR 1691G>A NN PROTROMBIN(Foktor II)GEN MUTASYONU *** *** ** G>A NN MTHFR 677 Mutasyon analizi 677 C>T MtN acaba kan sulandırıcı iğne kullanmam gerekiyor mu?ilgilerinizi bekliyorum SAYGILARIMLA...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Serkan Kumbasar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

trombofili dedigimiz kan pıhtılasma hastalığı..anneden bebege giden damarlarda trombus yani pıhtı olusmasından ötürÜ bebegin beslenememesi ve ölmesi hastalığı denir..gebe kalır kalmaz heparin ve babyprin 32 hAFTAYA KADAR KULLANMANIZ GEREKİYOR..

1 Temmuz 2011 20:50