SN
Soru Sahibi
21 Temmuz 2011 17:58

merhaba hocam ben 29 yaşında 15 aylık evli bir bayanım çikolata kisti rahat

merhaba hocam ben 29 yaşında 15 aylık evli bir bayanım çikolata kisti rahatsızlığım var onun için tedavimi oluyorum doktorum çikolata kisti ile hamile kalamassın dedi ve tüp bebek tedavisi görmen gerekiyor dedi size sorum şu geçen ay rahim filmi çektirdim ama anlaşılmadı kamera ile izlenecek onun için adet günümü bekliyorum ama 7 gün geçti adet görmedim her ay bir gün atarak adet oluyorum sizce hamile olma ihtimalim varmı

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Serkan Kumbasar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

hamile kalabilirsiniz ama biraz zor..çikola kisti için laparoskopik kistektomi operasyonu olmanız lazım..bu operasyonuda herkes yapamaz..laparoskopide uzmanlaşmıs bir hekim bulmanuız lazım..operasyondan sonra hamile kalma sansınız artar

22 Temmuz 2011 00:59
SN
Soru Sahibi

merhaba hocam öncelikle sorumu yanıtladığınız için teşekkür ederim adetimden 11 gün geçti hala olmadım normalde gecikme olmuyordu.çikolata kisti için laparoskopi için yeterli cm ulaşmadığı için doktorum gerek görmedi tüp bebek tedavisi için araştırma yapılıyor bunun için 2 hsg filmi çektiler onda sonuç alamadıkları için kamerali filme gireceğim benim hastalığımın tedavisi sadece ameliyat mı başka tedavisi yokmu birde çikolata kisti olan bir kadın normal bebek sahibi olamazmı

25 Temmuz 2011 13:05
Dr. İlkay Süalp
Pratisyen Hekimlik

Sorunuzun yanıtlanmadığını görüyorum. Arzu ederseniz sitemizden bir başka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı seçerek sorunuzu tekrar sorabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

1 Ağustos 2011 17:27