EZ
Soru Sahibi
1 Şubat 2012 13:18

merhaba doktor bey.ben 24 haftalık hamileyim nasip olursa bir kız bebek bekliyoruz. bebeğim 2 gündür aşağıdan tekme atıyor.vajinaya vuruyor gibi.bebeğim normalde de çok hareketli ama vajinada atması hatta tekme atması beni korkuttu.beni en kısa zamanda bilgilendirirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Serkan Kumbasar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

zehra hanım..24 haftalık bebegigin vaginada tekme atması gibi bir olay söz konusu olamaz..bebek vaginada olsa zaten düşmüş demektir..muhtemelen bebek hareketli..ve uetrus alt segmentinde olan hareketlerini siz hissediyorsunuz...yada uterus yani rahimde kasılmalar oluyor..buda kasıklarınıza agrı olarak vuruyor..bunu hissediyorsunuz..yapacagınız şey nst baglanıp erken doğum sancısı olup olmadığınıa baktırmak..nst de sancuı yoksa sorunda yoktur..geçmiş olsun

4 Şubat 2012 13:06