ks
Soru Sahibi
5 Ocak 2018 14:35

ön çapraz bağ kopması

Hocam merhaba ilk diz sakatlığımı *** *** ** yılında bir halı saha maçında rakibin kuvvetli darbesi sonucu yaşadım. son diz dönmesi bundan bir ay önce yine bir halı saha maçında oldu. son raporumda acl devamlılığı izlenmedi total rüptür ve medial menisküs posterior hornunda grade 2 dejenerasyon mevcuttur. Doktorum dizinde boşalma yoksa ameliyata gerek yok halı sahayı bırak hafif sporlar yap dizini güçlendir dedi. Yaşım 38 boyum 1.80 kilom 70 kendimi çok iyi hissediyorum fakat amatörde olsa hafta bir futbol oynamak istiyorum gerekli fizik tedaviden sonra ameliyat olmadan aktif spor yapamaz mıyım. herhangi bir öneriniz var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkam Kömürcü
Ortopedi ve Travmatoloji

hem spor hayatınız hem de ilerideki eklem sağlığınız açısından ameliyat olmalısınız. ön çapraz bağ mutlaka tamir edilmelidir

8 Ocak 2018 09:17