AB
Soru Sahibi
18 Temmuz 2020 14:14

On Aylık Bebeğim Basmıyor Emeklemiyor

Merhaba,on aylık dokuz bucuk kilo erkek bebeğimin hiç emekleme ve yürüme eğilimi yok koltuk altından tutup dikilttigimde ayaklarını kaldırıyor basmka istemiyor dik durmuyor.arada az basıyor sonra kendini salıp cöküyor. desteksiz oturuyor yan dönebiliyor yüzüstü hiç durmak istemiyor .kas enzimleri testi ve diğer kan tahlilleri normal çıktı kalça ultrasonu normal.cocuk doktorumuz biraz daha zamanimiz var dedi ama çok endişe ediyorum şuan çocuk nöroloji sine gitmemiz gerekir mi ne yapmamız gerekiyor cevap verirseniz sevinirim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, oturma ve kas tomusu nasıl bakmak gerek. Bence bir çocuk nörolojisine kontrole gidip bir çocuk gelişimi uzmanı tarafından Bayley gelişim testi uygulansın.

6 Mayıs 2021 10:14