US
Soru Sahibi
3 Haziran 2021 23:50

Omuzlarında ağrı

SAĞ SOL OMUZ MRG İNCELEMESİ, Akromioklavikuler eklemde ılımlı hipertrofi mevcut olup subakromial-subdeltoid yağ planı basılamaktadır. Supraspinatus tendona hafif bası mevcut olup görünüm ılımlı impingement sendrom lehinedir. Supraspinatus tendon distal bölümde tendinozis-parsiyel rüptür izlendi. Subakromial-subdeltoid, subkorakoid minimal effüzyon izlendi. Biseps ve diğer major tendonlar normaldir. Glenohumeral eklem mesafesi normal sınırlardadır. Glenoid labrumlar normal şekil ve sinyal özellikleri ile izlendi. Humerus başı, glenoid fossa kemik yapıları normaldir. Hocam iyi günler.Annem 82 yaşında 1.55 boyunda 88 kilo.Annemin omuzlarında ağrı şikayetiyle doktora gittik.MR istedi.Sonuca göre annemin durumu nedir.NE TAVSİYE EDERSİNİZ.İYİ GÜNLER.SAYGILAR

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Salih Ürper
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Omuz ekleminde yaşa bağlı kireçlenme, tendon sıkışması ve kısmi yırtık var. Klinik muayenesinde doktorun bulduğu bulgular, ağrının süresi, yayılımı, şeklli, kolunu kullanma derecesi, ek başka hastalığın olup olmaması duruma göre tedavi seçenekleri değişecektir. O nedenle. Muayene eden doktora özellikle danışmanızı öneririm. Anneniz için çok geçmiş olsun.

3 Haziran 2021 23:54
US
Soru Sahibi

Öncelikle hocam soruma hemen cevap verdiğiniz çok Teşekkür ederim.Sağolun.Hocam doktora gittik sonuçları gösterdik.Birde annemin omurilikle ilgili eğiklik ve üst tarafta sıkıntı vardı.Kemik taramasında erime de çıktı.Omuz ekleminde yaşa bağlı kireçlenme, tendon sıkışması ve kısmi yırtık çıktı.Tedavi olarak Fizik Hareket kağıdı, Fizik tedavi ve magnezıng 40,Zentıus D,Geralgine plus 300,nımes combo jel,coledan-d3 ilaçları verdi.Bunları 2 günde 1 kullansın dedi.6 ay kullansın dedi.Hocam tedavimiz uygun mu sizce tavsiyeniz var mı?Birde annem DVT+Pulmoner emboliden dolayı hergün coraspin 100 alıyor ve ömür boyu alacak.tansiyon ilaçlarıda var.Mide koruyucu olarak hergün aç olarak Famodin 40 mg alıyordu.Bu fizik ilaçlarından sonra Famodin kullanmaya devam edelim mi yeter li olur mu?yoksa daha koruyucu mide ilaç mı alalım.Bu ilaçların mideye zarar verebiliyormuş.Tavsiyeniz nedir hocam.Saygılar.Hayırlı günler dileriz.

5 Haziran 2021 11:59
Uzm. Dr. Salih Ürper
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhabalar, Bu sorularınıza doğru cevap vermek için annenizi iyice muayene etmek ve takip etmek gerekiyor. Annenizin mevcut rahatsızlıkları ile birden gazla branş hekimi ile yakın takibe ihtiyacı var.

11 Haziran 2021 11:13
Uzm. Dr. Salih Ürper
Uzm. Dr. Salih Ürper Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Yazar toplam 121 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Bacak ağrısı Uzm. Dr. Salih Ürper
Bel agrisi Uzm. Dr. Salih Ürper
Boyun ağrısı Uzm. Dr. Salih Ürper
Şelasyon Tedavisi Uzm. Dr. Salih Ürper
Omuzlarında ağrı Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon İle İlgili Diğer Uzmanlar
Doç. Dr. Çağrı Ünal Ulutatar
Doç. Dr. Çağrı Ünal Ulutatar Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Uzm. Dr. Muhammet Ferahani
Uzm. Dr. Muhammet Ferahani Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Uzm. Dr. Murat Şahin
Uzm. Dr. Murat Şahin Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Uzm. Dr. Özkan Araz
Uzm. Dr. Özkan Araz Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Uzm. Dr. Narangerel Tseveendorj
Uzm. Dr. Narangerel Tseveendorj Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Facebook Twitter Instagram Youtube