ÖK
Soru Sahibi
1 Ocak 2021 09:44

Omuz çıkığı

merhaba yaşım 16, 5ay önce omzum çıktı ve eskisi gibi kullanamıyorum sağ omzumu sportif aktif bir hayatım var hep basketbol halısaha maçı boks yapan birisiydim ve şuan yapamıyorum bi daha çıkacak gibi oluyor ameliyat mı gerekir hocam bide ameliyattan sonra eskisi gibi olur mu ve ameliyattan kaç ay sonra eskisi gibi gündelik yaşamıma dönerim kaç ay sonra spora dönerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tayyar Öz
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun. Öncelikle fizik tedavi ile güçlendir. Şikayetlerin azalmazsa MR çekip bakmak gerekir. İkinci çıkık olmadan ameliyat şart değildir.

1 Ocak 2021 18:41