ŞH
Soru Sahibi
27 Aralık 2020 12:15

Omuz cevirmece

Hocam merhaba benim bir sorunum var daha doğrusu sorun mu bilmiyorum . Vücudumda herhangi bir ağrı sızı yok ,ben omuzlarımi yukarı kaldırıp aniden aşağı bırakınca ya da omuzlarımi çok şiddetli cevirince ellerimin dış taraflarında bı karıncalanma hissediyorum. Ama günlük hayatta bir sorunum yok acaba bu karıncalanma bir sorunun sebebi mıdır? Yoksa fizyolojik bir durum müdür?

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

ulnar sinirinizin görevli olduğu bölgeyi tarif ediyorsunuz. Söylediğiniz şikayetin pek önemi yok, geçici bir hassasiyet oluyor.

28 Aralık 2020 13:10
ŞH
Soru Sahibi

Hocam bu omuzları aniden omuzları yukarıdan aşağı bırakma ya da omuzları şiddetli çevirme vücut için tehlikeli bir durum mu ? Ben acaba bir sorun mu var diye gerektiğinden fazla yaptığım için bu durumu hassaslık oluşmus olabilir mi ? . Vücudumu kendi haline bıraktım 3-5 gün sonra omuzlarımi cevirdigimde ya da omuzlarımi aşağı bırakınca eskisi kadar karıncalanma hissi oluşmuyor.

5 Ocak 2021 20:50
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçici bir durum. Buna neden olan hareketi pek yapmayın.

6 Ocak 2021 16:30
ŞH
Soru Sahibi

Hocam bu geçici durum zamanla geçer anlamında mi yoksa hareketi yapmadığım zaman şikayetin yok olması anlamında mi ?

30 Ocak 2021 20:02
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

Zamanla geçecek. Siz bu arada  buna neden olan hareketi yapmayın.

31 Ocak 2021 01:35
ŞH
Soru Sahibi

Hocam iyi günler , nişanlım bir gün temizlik yaparken omuzunu çok zorlaması dan dolayı yaklaşık 1 senedir. Omuz ağrısı çekiyor ayni zamanda hareket kısıtlılığı , en son röntgen çektirdik ancak aşırı kalabalıktan dolayı net cevap alamadık , pandemi sebebiyle hastaneye gitmeye çekiniyoruz , sizden rica etsem röntgen görüntüsünü mail hesabıniza atsam yorumlar mısınız. sahinhaydar925@gmail.com benim mail hesabım. Eğer doktorsitesi hesap adı vermeyi engellerse numaranızi gönderir misiniz watsaptan atabilir miyiz görüntüyü ,çok teşekkür ederim.

11 Ağustos 2021 18:31
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

böyle bir hizmet vermiyorum.

19 Ağustos 2021 23:03