15 Mayıs 2020 16:44

Omuz Ameiyatı sonrası fizik tedavi

iyi günler Mehmet hocam.3 ay önce omuzdan ameliyat oldum.Şuan hareket ettirdiğimde omuzumda bazı bölgelerde ağrı oluyor ve bazı hareketleri yapamıyorum(mesela kemerimi pantolona geçiremiyorum).Tedavi olmak istiyorum ama geç kaldığımı düşünüyorum.Sizce faydası olur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi akşamlar İlyas bey.Tam olarak ne ameliyatı oldunuz detaylı bir şekilde yazarsanız daha iyi olur.Ama şöyle anlatabilirim;Omuz ameliyatlarında belirli bir süre omuz askıda kalır ve sonrasında fizik tedavi süreci başlar.Fizik tedavi sürecini aksatmamak gerekiyor.Ameliyatın türüne göre bazı hareketlerde kısıtlanma ve ağrı biraz fazladır.Muayene sonrası tedavi için geç kalınıp kalınmadığına karar verilebilir.Tedavinin tabi ki faydası olur ama ne kadar yararlı olup olmayacağı omuzun durumuna bağlıdır.Geçmiş olsun.

16 Mayıs 2020 01:57