YD
Soru Sahibi
30 Haziran 2021 02:55

Normalden büyük karaciğer

Hocam merhaba, ultrason raporumu sizlerle paylaşıyorum. 22 yaşında 93 kilo 197 boyunda bir bireyim. 2 kere 5 gün arayla yapılan tahlillerde sadece Demir(serum) değeri ilk tahlilde 180, ikinci tahlilde 160 çıkmıştır. Ayrıca hepatit testlerim negetif çıkmıştır. Endişe etmem gereken bir şey var mıdır? KARACİĞERİN KONUMU, KONTURU NORMALDİR. KARACİĞER VERTİKAL UZUNLUĞU 17 CM OLUP NORMALDEN BÜYÜKTÜR. PARANKİM EKOJENİTESİ NORMAL GÖRÜNÜMDEDİR. DİFFÜZ VEYA FOKAL YER KAPLAYAN KİTLE LEZYONU İZLENMEMİŞTİR. İNTRAHEPATİK SAFRA YOLLARI VE İNTRAHEPATİK VASKÜLER YAPILAR NORMALDİR. SAFRA KESESİ NORMAL BOYUT VE KONUMDA İZLENMİŞTİR. DUVAR KALINLIĞI NORMAL OLUP LÜMEN İÇİ PATOLOJİ SAPTANMAMIŞTIR.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Halil Genç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Normal gözüküyor endişe edilecek bir durum gözükmüyor geçmiş olsun

30 Haziran 2021 07:23