EM
Soru Sahibi
13 Aralık 2020 22:15

Netrofil düşüklüğü bagisiklik

Hocam netrofil soruma cevap vermiştiniz kan tahlillerime bı kaç yıldır NEU değerlerim 1.7 ile 2.3 arası değerler de çıkıyordu Eşimin covid testi pozitif çıktı bende muhtemelen pozitif cikacam bı kaç güne. İki gün testle birlikte verdiğim kan tahlilinde NEU# 2.0 ertesi gün Neu# 1.85 NEU%40 ERTESİ gün yüzde %42 WBC 5.0 ertesi gün 4.4 LYM# 2.34 ertesi gün 2.03 LYM% 40 ertesi gün %41 PLT 200 ertesi gün 195 çıktı hocam Hemoglobin 16.0 Bu sonuçlar bende genellikle yıllardır aynı hocam bu covid sürecini ağır mi geçireceğimi gösterir mi bağışıklıgim zayıf mıdır hocam.? Bu sonuçlar tedirgin edici mıdır. Bulunduğum ilde ki hemotolog dokt. Kafana takma diyo ama bağışıklık zayıf mıdır die endise ediyorum. Yaş 28

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sinan Demircioğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Bağışıklık sisteminizde zayıflık olsa idi şimdiye kadar sık sık zatüre gibi ağır enfeksiyonlar geçirirdiniz. Kan tahlilleriniz normal sınırlarda.

13 Aralık 2020 23:08