YS
Soru Sahibi
19 Nisan 2020 23:08

Nefes darlığı

Hocam geniz akıntısı nedeniyle sabahları boğazım çok ağrıyor, özellikle bahar dönemlerinde, terlemeden dönemlerinde sonra dolayı nefes darlığı yaşıyorum, devamlı balgam çıkarma isteğim oluyor, Virüs kontrolu için acile gittim, tomografi, kan tahlili ve röntgen çektiler birşey çıkmadı. Efermag, celgyn, mucoplus ve vapodry verildi. Bu ilaçlar ne için hocam, birde vapodry ilacının alkol gibi veya yan etkisi varmı . bu sıralar hastaneleri meşgul etmek istemiyorum.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Türkan Dübüş
Doç. Dr. Türkan Dübüş
Göğüs Cerrahisi

Bahsettiğiniz şikayetlerinize göre sinüzit? allerji? , astım?, diğer? durumlar sözkonusu olabilir.. Benim önerim öncelikle kulak burun boğaz ve göğüs hastalıkları hekimi tarafından muayene olmanızdır. Acil kliniğinde size yazılan ilaçlar; Efermag:.. Magnezyum eksikliği' nde Celgyn:... Agrı kesici, iltihap önleyici Mucoplus:.. Balgam söktürücü Vapodry:... Nefes yolları tahrişine veya allerji nedeniyle oluşabilen öksürük giderici olarak verilir.. Vapodry da dahil bütün ilaçların az yada çok yan etkileri mevcut olup her hastada farklılık gösterebilir . Ciddi yan etkilerde ilacın hemen kesilmesi ve doktorunuzla irtibata geçmeniz gerekir. Tavsiyem mevcut şikayetleriniz geçmez ise ilaçları uzun süre kullanmamanız.. Yukarıda belirttiğim ilgili branş hekimlerine tekrar muayene olmanızdır. . Geçmiş olsun dileklerimle..

20 Nisan 2020 11:00
YS
Soru Sahibi

Hocam bu gün özel bir hastanede kontrole gittim, röntgen ve sırt solunum dinlemesi yapıldı, özellikle sordum astım rahatsızlığımı diye belirti yok denildi, astım veya KOAH hastalığı, röntgen sırt solunum tedavisiyle belli olurmu. Normal şartlarda kazma kürek işinde çalışırken kesinlikle nefes darlığı veya yorulma olmuyor ama sürekli bir balgam çıkarma isteğim var, az da çıksa rahatlıyorum. Ara sıra olan bu nefes darlığı için nasıl bir tedavi yolu önerirsiniz. Kolay gelsin.

20 Nisan 2020 23:54
Doç. Dr. Türkan Dübüş
Doç. Dr. Türkan Dübüş
Göğüs Cerrahisi

Genel bir muayene için dahiliye polikliniği ne gitmeniz uygun sanırım. Gerekirse ilgili branşlara yönlendirilirsiniz.. Tekrar geçmiş olsun

24 Nisan 2020 10:24
Doç. Dr. Türkan Dübüş
Doç. Dr. Türkan Dübüş Göğüs Cerrahisi

Yazar toplam 22 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Çok büyük bir zorluk Doç. Dr. Türkan Dübüş
Akciğer Bt’si Doç. Dr. Türkan Dübüş
Gögüs ağrısi intihaplı akıntı Doç. Dr. Türkan Dübüş
El terlemesi Doç. Dr. Türkan Dübüş
akciğer kanseri Doç. Dr. Türkan Dübüş
Göğüs Cerrahisi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ayshan Mammadova
Uzm. Dr. Ayshan Mammadova Göğüs Cerrahisi
Op. Dr. Özgür Öztürk
Op. Dr. Özgür Öztürk Göğüs Cerrahisi
Prof. Dr. Abdullah Erdoğan
Prof. Dr. Abdullah Erdoğan Göğüs Cerrahisi
Op. Dr. İlker Kolbaş
Op. Dr. İlker Kolbaş Göğüs Cerrahisi
Op. Dr. Galbinur Abdullayev
Op. Dr. Galbinur Abdullayev Göğüs Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube