ÇG
Soru Sahibi
14 Mart 2015 23:28

Nefes darlığı

Merhaba ben 15 yaşındayım . Nefesim daralıyo ve bir anda halsizleşiyorum ağzımdan derin nefes alarak rahatlamaya çalışıyorum ara ara oluyor genelde psikolojik bir sıkıntım varsa oluyor.Yani gezdiğim eğendiğim zaman bişeyo olmuyor sürekli esnemeye çalışıyorum bu ciddi bir rahatsızlıkmıdır yoksa psikolojikmidr ? çok takıntılıyım ve korkup yemek bile yemiyorum bazen en son 6 ay önce akciğer filmim çekildi ozamanlar böyle bi sıkıntım yoktu filimde birşey yok , kan idrar tahlileri temiz kardiyolojiye gittim ordada bi sıkıntı yok bu neden olabilir midemdeki gazı çıkarınca binevi rahatlıyorum ..teşşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. M. Levent Erkan
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Nefes darlığının birçok nedeni vardır. Bunlardan biri de psikolojik sıkıntılardır. Anlattıklarınız buna benziyor. Kan tahlilleri ve kardiyoloji muayenesi de normal bulunmuş. Üzerinde durmayın. Geçmiş olsun

16 Mart 2015 12:56