TS
Soru Sahibi
25 Temmuz 2020 00:09

Ne olur acil cevap verin

Hocam tekrar merhabalar. Hocam size akciğer grafigimde sol hilus hafif dolgun görünümdedir diye soru sormuştum öncelikle zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Hocam uzun süreden sonra iş buldum diye çok sevinmiştim ama ne yazıkki kısa sürdü sevincim. Hocam 5 tomografi 2 si beyin 2 si tüm batin bt 1 de sinüs, akciğerler için çekinmedim biraz endişelendim o gün hızlı yazdım yanlış anlaşılmaya sebep oldum ve 60 dan fazla röntgen çektirdim bu yaşıma kadar. Hocam ben 2018 haziran ayında göğüs ağrısı nedeniyle gaziantepde 7 doktora muayne oldum göğüs hastalıkları uzmanları hatta ondan önce 2017 yılında yine göğsüm ağrıdı yine gittim röntgenlere hocalar baktı normal dendi. Hocam akciğer raporunu alana kadar hiç bir şikayetim yoktu ama aldıktan sonra şikâyetlerim başladı göğüs ağrısı sol tarafda özellikle göğüs yanması paikolojikte olabilir. Pazartesi günü için randevu aldım 2018 yılındaki çekindiğim röntgenler ile yeni çekindiğim röntgene bakmasını rica edicem durumuda izah edicem zamandan dolayı röntgene bakamaz ise tomografi isterse muhtemelen çektiririm çünkü artık o benim kafamda kalır hep düşünürüm akciğerimde tümör mu var diye yada mr veya bronkoskopi yapılmasını rica ederim. Hocam sizde eminim binlerce kişi muayene etmişsinizdir, hilus hafif dolgun olan birine rastladınız mı ve bu durum önceden olmuş olabilirmi.. Çok özür diliyorum çok soru sordum. Tekrar teşekkür ediyorum hocam Saygılar.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Serkan, Hilus dolgunluğu olan hastalara elbette rastladım. Hilus bölgesi akciğere giren çıkan damarların, bronşların olduğu bölge, enfeksiyona bağlı lenf bezi büyümeleri, enfeksiyonlara bağlı oluşan bazı dokuların basısı, kistik yapılar, kalp yetersizliği, tümör gibi nedenler olabilir. Akciğer filmi çekilirken doğru pozisyonda olmama gibi nedenler de bu değerlendirmelere yol açabilir. Bu endişeli kişilikten mutlaka kurtulmanız gerekli. Güveneceğiniz bir doktoru seçip hep ona giderseniz sizin bünyenizi tanır, eski filimleri bilir, gereksiz tetkikler yapılmamış olur. Yoksa tetkiklerin de zararı olduğunu biliyorsunuz. İnşallah iş durumu gerçekleşir. Sonra da psikiyatrik destek almanızı, hobi bulup ilgi alanınızı sağlıktan uzaklaştırmanızı öneririm. Çok gençsiniz. Önemli bir şeyiniz olduğunu düşünmüyorum. Sağlık ve şans dileklerimle.

27 Temmuz 2020 14:05
TS
Soru Sahibi

Hocam çok çok teşekkür ederim cevabınız için. Hocam ben gittim göğüs cerrahına kendisi ben hilus da dolgunluk görmedim dedi ve doktor beyde sizin gibi öneride bulundu psikratiye gitmem gerektiğini söyledi. Muhakkak gideceğim işte başlarsam. Hocam inanirmisiniz evde resmen arşiv oluştu yapılan tetkiklerle, bir çok tetkik yaptırmışım. Hocam size tekrar teşekkür ediyorum. umarım düzelirim.. iyi akşamlar. Saygılar

29 Temmuz 2020 23:19
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Serakan bey, İnanmak çok önemlidir. Düzeleceğinize inanırsanız , ilgi alanınızı sağlığınızdan başka tarafa yönlendirip hoşlanacağınız bir hobi bulursanız, spor yapmak, gitar çalmak, koroya katılmak gibi, mutlaka iyileşirsiniz. Sağlık dileklerimle.

4 Ağustos 2020 16:18
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Prof. Dr. Ayşen Helvacı Dahiliye - İç Hastalıkları

Yazar toplam 1251 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Öksürük..... Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Sağ ve sol üst göğsümde batmalar Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Sık geçirilen pnömoniler Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Küçük tansiyon Prof. Dr. Ayşen Helvacı
troid değerleri Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Dahiliye - İç Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Memis Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Berivan Ganidağlı Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Ömer Denizhan Tatar Dahiliye - İç Hastalıkları
Dr. Feza Eryucel Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Veysi Asoğlu Dahiliye - İç Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube