SH
Soru Sahibi
23 Aralık 2021 19:10

Sağ ve sol üst göğsümde batmalar

Hocam ben 2 doz biontech oldum 3.doz olacağımda biontech.Bu sıralar sol ve sağ göğsümün üst tarafına bıçak batması şeklinde sanki emin değilim ama ara sıra sancı giriyor.Gaz mı kalp mi başka bişey mi bilemedim.Biontech kalbe yan etkimi yaptı diye size soruyım dedim 3.doz biontech olmadan önce.31 yaşında erkeğim nefes darlığım yok ama.Sanki çok önceleri de bu batmalar oluyordu gibi ama hocam.Yıllar önce ama bayadır olmuyordu.Benim sorum 3.doz biontechden önce kardiyoloğa görünmeye gerek varmı.Bir de kalp değilse bu batmalar niye olur ki?Ben çarpıntı ve sosyal fobi titremesi yüzünden dideral kardoritm kullandım.Ara ara kontrole gittim eko ekg efor testleri normal çıktı.Şu an sadece paxera 10 kullanıyorum başka ilacım yok

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Hilmi Yiğit bey, Aşıya bağlı miyokardit, yani kalp kası iltihabı milyonda bir görülüyor. Miyokardit olanların da çok büyük kısmı kısa sürede, geri kalan az bir kısmı da daha uzun sürede mutlaka iyileşiyor. Sizin ağrılarınız adale ağrısı olabilir. Aşıdan korkmayın. Corona olmaktan korkun. 3. Aşınızı Biontech olun. Sağlık dileklerimle.

23 Aralık 2021 20:33
SH
Soru Sahibi

Ben vurulacağım hocam sağolun annem korkuyor ama annemin biontech vurulduktan sonra gece gündüz terlemesi oldu günde 5 kez üstünü değiştirmiş.Dahiliyeye gittik tahlil yapıldı idrar yolları enfeksiyonu geçirmişti daha önceden onda da baya terlemesi oldu diye biz ondan şüphelendik idrar temiz çıktı.Siz d vitamini eksikliği terleme yapabilir demiştiniz o da 25 gelmiş hocam.Diğer tahlillerde normal çıktı hocam.Belli bir gün sonra terlemesi geçti ama neden olduğunu bulamadık hocam.Biontechin şiddetli terleme gibi bir yan etkisi duydunuz mu hocam?

25 Aralık 2021 15:48
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Hilmi Yiğit bey D Vitamininin 25 olması D vitaminin düşük olduğunu gösteriyor. Yoğun bakıma düşüren, insanı öldürebilen bir hastalığın aşısının ateş, terleme, kırgınlık, vücut ağrısı yapması üzerinde durulacak bir yan etki değil bence. Terlemesini aşı yapmış olabilir. D vitamini eksikliğine bağlı olsa geçmezdi. Yine de D vitamini günde 1000 ünite kullanması iyi olur. Sağlık dileklerimle.

28 Aralık 2021 23:05
Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Prof. Dr. Ayşen Helvacı Dahiliye - İç Hastalıkları

Yazar toplam 1252 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Öksürük..... Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Sağ ve sol üst göğsümde batmalar Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Sık geçirilen pnömoniler Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Küçük tansiyon Prof. Dr. Ayşen Helvacı
troid değerleri Prof. Dr. Ayşen Helvacı
Dahiliye - İç Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Berivan Ganidağlı Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Ömer Denizhan Tatar Dahiliye - İç Hastalıkları
Dr. Feza Eryucel Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Veysi Asoğlu Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Mahmut Sertpolat Dahiliye - İç Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube