HC
Soru Sahibi
18 Ağustos 2016 14:07

NE ISIRDI BILMIYORUM-ACILL

Merhaba. Şu an tatildeyim her gün denize giriyorum. 2 gün önce denizden eve gidip banyo yaptıktan sonra kolumda fazlaca kaşıntı oldu baktım sivrisinek ısırığı .vs. yoktu dikkatimi çeken. Daha sonra da kaşıntı olmadı. Dün denizdeyken kolumda acı hissettim dışarı çıktığında 3ü küçük 1i daha büyük kahverengi ısırık-sokma-diş ( ne olduğunu bilmiyorum) olduğunu fark ettim. Denize girdiğim yerler sığ sayılır zehirli bir balık türü olacağını düşünmüyorum. Arı sokması gibi de değil 4 tane yer var. Sizce bu ciddi bir şey midir? Zehirli bir böcek ya da örümcek tarafından ısırılsam 2 gün içinde ortaya çıkardi değil mi? Epey endişeliyim. Aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca kaşınma, ağrı, acıma, şişlik yok. Sadece o diş ya da ısırık izlerinin olduğu küçük alanda çok kızarıklık var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Güleç
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Öncelikle geçmiş olsun. Tarif ettiğiniz reaksiyonlar allerjik özellikte değil. Böcek ısırmasına bağlı lokal reaksiyon olarak tanımlayabiliriz. Dermatoloji hekimince muayene olmanız uygun olabilir. Geçmiş olsun.

18 Ağustos 2016 14:51