E
Soru Sahibi
28 Ocak 2013 20:53

nasıl kilo verebilrim ?

1.65 boyundayım ve 75 kilodayım. kilom beni çok rahatsız ediyor. Sürekli bir açlık hissim var ve bu duruma engelle olamıyorum. ne yapmam gerekli bilmiyorum. kilo vermek istesem yapamıyorum.. bana yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Esra Hnm. Kilo vermek bir olaydır. Ancak başarılı kilo vermek uzun süren sabır ve disiplin gerektiren bir süreçtir. Kilo veremiyorsanız motivasyonunuzu yüksek tutmanızda fayda var. Bunu tek başınıza yapamıyorsanız mutlaka destek almalısınız. Sürekli acıkmalar, diyet bozmalar diyet yapan bireylerde en sık karşılaşılan problemlerdir. Kendinize hedef belirlemeli ve hedefe ulaşana kadar sabretmelisiniz. Sağlıksız atıştırmalıkları bu aşamada kendinizden,gözünüzün önünden,evin,zde dolabınızdan uzak tutmalısınız. Arkadaş toplantıları ve sürekli dışarda yemek yemeler diyeti olumsuz etkiler. Vücudunuzun diyete adaptasyonu 8-20 hafta arasında gerçekleşir. İdeal kilonuza ulaştıktan sonra koruma diyetine geçmelisiniz. Koruma diyeti yapan bireylerin %78 kilolarını diyet sonrası koruduğu bilinmektedir. Sizin durumunuzda bir liste çıkarıp onu uygulamanız beklenemez. Danışmanlık hizmeti almalı ve diyetisyeninizle vakit geçirmelisiniz. Bu şekilde başarılı olacağınıza inanıyorum. Kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

5 Şubat 2013 23:20