RP
Soru Sahibi
13 Nisan 2010 19:37

mrblar. söle bi sorum olacak cevaplandırırsanız sevinirim.. yüzümde daha ön

mrblar. söle bi sorum olacak cevaplandırırsanız sevinirim.. yüzümde daha önce hiç sivilce cıkmazdı 1 ay önce anlımda ve cene altımda sivilceler oluşmaya başladı iz bırakıo hemde acı veriodu bunun nedeniyle dematolog doktoruna başvurdum aknetrent 20 mg ve roza jel önerdi 1 ay kullandm yüzümde soyulmalardan hariç halk diliyle tabir edersek temrek gibi bişey oluşmaya başladı tekrar gittim doktora normal oldugunu söledi bana aknetrent 10 mg kullanmamı söledi acaba ilaçlara devam etmelimiyim? tşkkrle

1 cevap
Cevaplar (1)

Cilt hastalıklarında hastayı görerek tedavi önermek en doğrusudur. Kullandığınız ilacın cildi kurutucu etkisi var, temre diye tarif ettiğiniz muhtemelen kuruluğa bağlı değişiklikler. Doktorunuz bu yan etkiyi azaltmak için ilacın dozunu düşürmüş. Şikayetlerinizin devamı halinde yeniden dermatoloji uzmanına başvurmanızda fayda var.

14 Nisan 2010 15:02