8 Ocak 2013 20:26

mrb

hocam benim boy 1.65 kilo 73 yaşım 24 bir yıl içinde 10 kilo aldım ama özellikle bel ve göbek bölgemde bu durum beni çok rahatsız ediyor metabolizmada yavaş çünki troid bezlerim yavaş çalışıyor ama 5,6 aydır tahlillerim normal çıkıyor ilaç kullanmıyorum buarada 4 yıllıkda evliyim çocuğumuzda yok hocam ev hanımıyım spor yapma olanağım yok evde biraz egzersiz yapıyorum ama hiç göbeğimde kıpırdama yok kilo verebilmek için bana ne önerebilirsiniz sorumu cevaplarsanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Özlem Hnm Merhaba. Boyunuza ve yaşınıza göre yaklaşık 13 kg vermeniz gerek.Tiroid bezleriniz tamamen çalışmasa bile belli bir metabolizma hızınız olur ayrıca sizin tahlil sonuçları yeterliymiş ki şu anda ilça kullanmamanız bunu ifade ediyor. Bu arada belki iyotsuz tuz kullanıyorsunuzdur ve ya doktorunuz ileri derecede şikayetleriniz varsa hafifletmek amaçlı selenyum takviyesinde bulunmuştur?Yapmanız gereken metabolizmanızı hızlandırmak. Bunun için mutlaka az az ve sık yemeniz şart. Size tavsiyelerde bulunabilmem için sizinle uzun vakit geçirip,yaşam tarzını ve beslenme şeklinizi bilmem gerekir. Bu şekilde gelişigüzel tavsiyeler veremem. Çünkü diyet kişiye özeldir. Her diyet parmak izi gibi kişiden kişiye göre farklılık gösteririr. Vücut yağ oranınız önem teşkil eder. Kilo vermek için daha önce hiç diyetisyene başvurdunuz mu? Bir diyetisyen eşliğinde sağlıklı ve dengeli beslenerek yavaş bile olsa kilo verebileceğinizden eminim. Tek başına egzersiz yeterli değildir. Sağlıklı günler dilerim.

9 Ocak 2013 00:42