AD
Soru Sahibi
9 Temmuz 2008 17:54

mrb hocam ben deniz.20 yaşındayım.benim sorunum alt dişlerimin biraz önde o

mrb hocam ben deniz.20 yaşındayım.benim sorunum alt dişlerimin biraz önde olması.bundan 2-3 sene önce doktora gittiğimde doktor 18 yaşını geçince ameliyat ameliyat olabileceğimi söyledi.bu ameliyatın sakıncaları var mı?bu ameliyatttan kesin sonuçlar alınıyor mu?bir de hocam benim altta 6 üstte 6 olmak üzere 12 porselen dişim var.bunlar bir sakınca yaratır mı?hocam vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.iyi çalışmlara.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Serkan Özkan
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

merhaba, öncelikle alt dişlerinizin önde olması (ameliyatta dendiği için) iskeletsel bir sorunun olabileceğini bana düşündürdü. ameliyat tanısını koyan hekimin mutlaka bir çene cerrahı olmasına dikkat ediniz. her ameliyatın başarılı olması gibi bir şey söz konusu değil özellikle sizin türünüzdeki olgular için. porselen kronlarla ilgili olarak da çok genç yaşta bunlara sahip olmuşsunuz. bundan sonrası için düzenli kontrollerinizi yaptırın. süresi 5 yılı aşmış köprülerin tekrar yapılması gerekebilir. tabi bu sizin ağız hijyeninizede bağlı. Sağlıklı gülüşler

10 Temmuz 2008 10:53