CN
Soru Sahibi
3 Haziran 2009 19:54

hocam merhaba.5 yıl önce uyurken birden bire bir cene agrısıyla uyandım san

hocam merhaba.5 yıl önce uyurken birden bire bir cene agrısıyla uyandım sanki cenbem kırılmış bibiydi bu aylar sürdü.her azımı açtıgımda küt küt sesler geliyor.sonrasında capada bi çene cerrahına gittim. ayrıetten kendisi bi psikolog tu.bana dediki sinirden stresten.sakinleştirici laroxıl ve agrı içinde cyladol tb.verdi.fakat hiç bi sonuç alamadım.5 yıl gecmesine ragmen yemek yedigim zamanlarda bile hala cenemde bir agrı ve sesler oluyor.bunun nedeni nedir acaba??dişlerimi sıkmaktan olabilirmi??

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Serkan Özkan
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Geçmiş olsun, Anlatımınıza göre gece sıkma veya gıcırdatma esnasında eklem bölgesine zarar vermişsiniz (belki de o anda çeneniz ters bir pozisyondaydı ve siz sıkmaya başladınız). bu tarz zararlardan sonra ilaç + alt çeneye aperey takılması zorunludur. zaten dişlerinizi sıktığınızı da ifade ediyorsunuz. olayın üstünden 5 yıl geçmiş olması tabiki kötü ne kadar uzarsa bu iş iyileşmesi de bir o kadar zorlaşıyor hatta imkansızlaşıyor. bence bir çene cerrahına gidin ama uzmanlık konusu çene eklemleri üzerine olsun. Tekrar geçmiş olsun.

4 Haziran 2009 09:55