CC
Soru Sahibi
21 Nisan 2010 14:20

mrb hocam ben 22 yaşındayım 4 yıldır bu rahatsızlığı çekiorum bu ikinci end

mrb hocam ben 22 yaşındayım 4 yıldır bu rahatsızlığı çekiorum bu ikinci endoskobim sonucum dgeryle aynı normal olanları yzmıorum.korpus ve antrum hiperemik ödemli kardia minimal gevşek. PİLOR DEVAMLI AÇIK.CLO TEST ALINDI( ARTI YAZIO)TANI:MİNİMAL GEVŞEK LES GASTRT PİLOR DİSFONKSİYONU. DOKTORUM NEXIUM VE GAVISCON SURUBUNU VERDİ TEKRAR ARAHATSIZLIKLARIM DEVAM EDERSE AMELİYAT DEDİ SİZ NE ÖNERRSİZ. TEŞEKKÜRLER ...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sabahattin Kaymakoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Şikayetlerinizi değil, gastroskopi raporunda belirtilenleri yazmışsınız. Burada kayda değer bir anormallik yok. H.pylori infeksiyonu ve onunla ilişkili gastrit hali var, yemek borusu ile mide arasındaki kapak hafif gevşek. Şikayetlerinize yönelik tedavi verilmesi uygun olur, gastroözofageal reflü ile ilgili şikayetleriniz yoksa burada ameliyatı gerektiren bir durum yok. Geçmiş olsun...

21 Nisan 2010 21:48