7 Mart 2010 13:35

çokk acil Anti HCV Hocam Eşimde Geçen yıl..Anti HCV 8.86 çıktı ve ta

çokk acil Anti HCV Hocam Eşimde Geçen yıl..Anti HCV 8.86 çıktı ve tahlil aynı hastanede tekrarlandı aynı oranda yine pozitif çıktı.. başkabir hastanede tekrar yaptırdık negatif çıktı..bu sene tekrar başka bir merkezde yaptırdık,,Anti HCV 1.88.daha düşük Oran çıktı Ama hiçbir belirtisi yok sadece vücutunda küçük kızarıklar oluşup döküntüye dönüşüyo hocam bu nedemektir eşimde hcv virüsü varmı hastamı değilmi ne yapmamız gerekiyor lütfenn ÇOK ACİL beni aydınlatın..Şimdiden çok teşekkurle

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sabahattin Kaymakoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Anti-HCV, hepatit C virusu ile karşılaşan bağışıklık sistemi tarafından üretilen bir antikordur. Anti-HCV si pozitif bulunan kişilerin kabaca %95'inde vücutlarında üreyen, yaşayan HCV vardır. Dolayısı ile anti-HCV pozitif bulunan kişilerde gerçekten HCV infeksiyonu var mı, anlamak için HCV RNA testi istenir. Anti-HCV nin yanında yazılan rakam ELISA testinin optik dansitometre değeridir, bu ne kadar yüksekse anti-HCV nin gerçek bir HCV infeksiyonunu gösterme olasılığı artar. AntiHCV testinin yalancı pozitiflikleri de vardır. Sonuç olarak eşiniz HCVRNA testi yaptırsın, pozitif çıkarsa konuyla ilgili bir hekime başvurun. Geçmiş olsun.

7 Mart 2010 14:49