TH
Soru Sahibi
1 Temmuz 2009 11:53

Mrb; Dün gece eşimin kızkardeşini sancıyla hastaneye kaldırdılar. Çekilen u

Mrb; Dün gece eşimin kızkardeşini sancıyla hastaneye kaldırdılar. Çekilen ultrason sonucunda; Safra kesesi lümeninde seviyelenme veren safra çamuru uyumlu görünüm mevcuttur. Batında yoğun gaz distansiyonu mevcuttur. Sol overde 36*27 mm boyutunda basiy kist mevcuttur. Ameliyat olması gerekir mi? Tedavisi nasıl mümkün olur? Henüz 21 yaşında bir genç kızda safra kesesinde çamur oluşmasının sebei ne olabilir? Yardımcı olursanız memnun olurum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tabiki ilkönce sancısının karnının ne tarafında olduğuda önemli. Karın üst sağ tarafındaki ağrılar safra kesesinden kaynaklanır. Medikal tedaviden sonra tekrar değerlendirilmesi uygun olur. Sol overdeki kist içinde kadın doğum uzmanınca bilgilendirilmeniz doğru olur.

1 Temmuz 2009 14:42