zZ
Soru Sahibi
2 Eylül 2016 08:25

mr sonucu öğrenme

hocam merhaba babamın sitesinden soruyorum yaş 40 benim sag dizim agrıyordu mr çektirdim ortopedi ameliyat dedi ben olmak istemedim size danışmak istedim sonucum yag baskılı t2w aksial koronal t2- t1w sagital kesitler olunmuştur medial menisküs posterior hornunda longitudinal yırtık izlenmektedir lateral menisküs ön ve arka boynuzları normal konfigürasyon ve sinyal intensitesindedir ön ve arka çapraz baglar normal trase ve sinyal intensitesinde izlenmektedir medial ve lateral kollateral ligamanların seyir ve sinyal intensiteleri normaldir patellar tendon normal morfoloji ve sinyal intensitesindedir diz ekleminde patolojik miktarda sıvı saptanmamıştır popliteal fossa olağandır görüntü alanına giren kemik yapıların ve paraartiküller yumuşak dokuların morfoloji ve sinyal intensiteler normal sınırlardadır hocam sonuç nasıl hergün 45 dk yuruyuş yapıyorum yuruyuş yapmamın sakıncası varmı saglıklı yaşam için spor yapıyorum hocam haftada kaç gün kaç dk spor tavsiye edersiniz nasıl bir tedavi öneririsiniz görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkürler yuruyuşlerde sonra ayakta durunca agrı oluyor çok aşırı agrım yok

1 cevap
Cevaplar (1)

Lütfen Spor Hekimliği'ne başvurun. Ben Tepecikteyim. MHRSden randevu alabilirsiniz.

19 Eylül 2016 14:51