ia
Soru Sahibi
29 Temmuz 2019 08:56

MR SONUCU LOMBER

hocam 11 yaşımdaki kızımın mr sonucu yorumlarsanız sevinirim. lomber aks normaldir lomber vertebra korpus yükseklikleri ve medüller sinyal intensiteleri normaldir.faset eklemlerde ve ligamantum flovumlarda belirgin hipertrofi saptlanmamıştır. görünteleme alanına giren üst sakral verteblar normaldir. l4-5 l5-s1 disklerinde diffüz annüler taşma ve dural keseye temas görülmektedir. diğer intervebral disklerin yükseklikleri sinyalleri ve posterior konturları ile bu düzeylerde noral foromenlerin genişliği normaldir. spinal kanal normal genişliktedir. spinal kord normal düzeyde sonlanmaktadır. konus medüllaris sinyal şiddeti homöjendir. bası bulgusu saplanmamıştır. kauda ekuina lifleri spinal kanal içerisinde serbetttir. paravertebral yumuşak dokularda patolojik görünüm saplanmamıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Gökalp Karaarslan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Faset sendrom denilen omurgaları birleştiren eklem patolojisi mevcut ilaç tedavisi ve egzersiz gerekiyor saygılarımla

15 Eylül 2019 13:54